Korisnički alati

Site alati


hr:instructional_design:programmed_instruction

Razlike

Slijede razlike između dviju inačica stranice

Poveznica na ovu usporedbu

Starije izmjene na obje strane Starija izmjena
Novija izmjena
Starija izmjena
Novija izmjena Novije izmjene na obje strane
hr:instructional_design:programmed_instruction [2013/12/06 14:34]
imiklosic
hr:instructional_design:programmed_instruction [2013/12/06 14:45]
imiklosic
Redak 6: Redak 6:
  
 ===== Što je Programirana nastava? ===== ===== Što je Programirana nastava? =====
-Presseyeve ideje nisu bile baš prihvaćene od strane javnosti te uz nedostatak financijskih sredstava ubrzo je morao odustati od daljnjih istraživanja,​ iako je njegove ideje 1950-tih godina dalje razvio Skinner, koji je vjerovao da može uspješno primjeniti ​operantno uvjetovanje ​ne samo na životinjsko,​ već i na ljudsko učenje.+Presseyeve ideje nisu bile baš prihvaćene od strane javnosti te uz nedostatak financijskih sredstava ubrzo je morao odustati od daljnjih istraživanja,​ iako je njegove ideje 1950-tih godina dalje razvio Skinner, koji je vjerovao da može uspješno primjeniti ​[[learning_theories:​operant conditioning]] ​ne samo na životinjsko,​ već i na ljudsko učenje.
  
 [[http://​www.cognitivetechnologies.net/​category/​elearning-rebel|{{ :​images:​teaching_machine.jpg?​400| ​ A learning machine designed by Sidney Pressey and Burrhus Skinner in the 1960s. Image borrowed from: http://​www.cognitivetechnologies.net./​... Click on the picture to follow the link.}}]] [[http://​www.cognitivetechnologies.net/​category/​elearning-rebel|{{ :​images:​teaching_machine.jpg?​400| ​ A learning machine designed by Sidney Pressey and Burrhus Skinner in the 1960s. Image borrowed from: http://​www.cognitivetechnologies.net./​... Click on the picture to follow the link.}}]]
Redak 38: Redak 38:
 Istraživanja su pokazala upitne rezultate o učinkovitosti programske nastave i strojeva za učenje. Meta - analiza <​sup>​8)</​sup>,​ koja je sažela rezultate 36 istraživanja koja uspoređuju programsku nastavu sa klasičnom razrednom nastavom, sugerira da 18 od 36 ne pokazuju statistički značajnu razliku, 17 ih pokazuje značajnu statističku prednost u korist programske nastave, dok samo jedno istraživanje pokazuje da postoji značajna statistička razlika u korist razredne nastave. Istraživanja su pokazala upitne rezultate o učinkovitosti programske nastave i strojeva za učenje. Meta - analiza <​sup>​8)</​sup>,​ koja je sažela rezultate 36 istraživanja koja uspoređuju programsku nastavu sa klasičnom razrednom nastavom, sugerira da 18 od 36 ne pokazuju statistički značajnu razliku, 17 ih pokazuje značajnu statističku prednost u korist programske nastave, dok samo jedno istraživanje pokazuje da postoji značajna statistička razlika u korist razredne nastave.
  
 +Neka druga istraživanja su pokazala da programska nastava može dovesti do frustracija,​ ako učenik ne može pratiti tempo svojih vršnjaka, te pridajući manje pozornosti zbog OVERPROMPTING pa tako može doći i do toga da učenik pokazuje nesklonost konceptu programske nastave<​sup>​9)</​sup>​.
 +
 +Još uvijek je u tijeku istraživanje,​ iako je ograničeno,​ ispituje prednosti programske nastave kao dodatka materijalima za učenje<​sup>​10)</​sup>​.
  
 ===== Ključne riječi i najvažnija imena ===== ===== Ključne riječi i najvažnija imena =====
hr/instructional_design/programmed_instruction.txt · Zadnja izmjena: 2023/06/19 18:03 (vanjsko uređivanje)