Korisnički alati

Site alati


hr:instructional_design:programmed_instruction

Razlike

Slijede razlike između dviju inačica stranice

Poveznica na ovu usporedbu

Starije izmjene na obje strane Starija izmjena
Novija izmjena Novije izmjene na obje strane
hr:instructional_design:programmed_instruction [2013/12/07 15:58]
imiklosic
hr:instructional_design:programmed_instruction [2013/12/08 10:47]
imiklosic
Redak 17: Redak 17:
 Problem bi riješio dodejljivanje učitelja ili tutora svkom učeniku, ali to je praktično nemoguće pa je Skinner predložio i radio na predstavljanju strojeva za učenje, na kojima bi svaki učenik mofao raditi svojim tempom i primati izravno potkrepljenje nakon ispravno rješenog zadatka. Problem bi riješio dodejljivanje učitelja ili tutora svkom učeniku, ali to je praktično nemoguće pa je Skinner predložio i radio na predstavljanju strojeva za učenje, na kojima bi svaki učenik mofao raditi svojim tempom i primati izravno potkrepljenje nakon ispravno rješenog zadatka.
  
-Osovni princip programirane nastave, ako se zanemari potkrepljenje jest oblikovanje ponašanja – formiranje željenog ponašanja kroz niz malih sesija učenja na principu podražaj-odgovor.((Ponovna napomena da je Skinner razvio programiranu nastavu u kontekstu ​operantnog uvjetovanja i biheviorizma ​[[learning_theories:​operant conditioning]] and [[learning_paradigms:​behaviorism]]))+Osovni princip programirane nastave, ako se zanemari potkrepljenje jest oblikovanje ponašanja – formiranje željenog ponašanja kroz niz malih sesija učenja na principu podražaj-odgovor.((Ponovna napomena da je Skinner razvio programiranu nastavu u kontekstu [[learning_theories:​operant conditioning|operantnog uvjetovanja]] and [[learning_paradigms:​behaviorism|biheviorizma]]))
   *//"​čineći svaki sljedeći korak što manjim mogućim, frekvencija potkrepljenja može se podići do maksimuma, dok su eventualno negativne posljedice pogrešnih odgovora smanjene do minimuma."//​(([[http://​books.google.com/​books?​id=5jOdAAAAMAAJ|Skinner,​ Burrhus Frederic. The technology of teaching. Meredith, 1968.]]))   *//"​čineći svaki sljedeći korak što manjim mogućim, frekvencija potkrepljenja može se podići do maksimuma, dok su eventualno negativne posljedice pogrešnih odgovora smanjene do minimuma."//​(([[http://​books.google.com/​books?​id=5jOdAAAAMAAJ|Skinner,​ Burrhus Frederic. The technology of teaching. Meredith, 1968.]]))
  
hr/instructional_design/programmed_instruction.txt · Zadnja izmjena: 2023/06/19 18:03 (vanjsko uređivanje)