Korisnički alati

Site alati


hr:instructional_design:programmed_instruction

Razlike

Slijede razlike između dviju inačica stranice

Poveznica na ovu usporedbu

Starije izmjene na obje strane Starija izmjena
Novija izmjena
Starija izmjena
Novija izmjena Novije izmjene na obje strane
hr:instructional_design:programmed_instruction [2013/12/07 15:58]
imiklosic
hr:instructional_design:programmed_instruction [2013/12/08 10:49]
imiklosic
Redak 17: Redak 17:
 Problem bi riješio dodejljivanje učitelja ili tutora svkom učeniku, ali to je praktično nemoguće pa je Skinner predložio i radio na predstavljanju strojeva za učenje, na kojima bi svaki učenik mofao raditi svojim tempom i primati izravno potkrepljenje nakon ispravno rješenog zadatka. Problem bi riješio dodejljivanje učitelja ili tutora svkom učeniku, ali to je praktično nemoguće pa je Skinner predložio i radio na predstavljanju strojeva za učenje, na kojima bi svaki učenik mofao raditi svojim tempom i primati izravno potkrepljenje nakon ispravno rješenog zadatka.
  
-Osovni princip programirane nastave, ako se zanemari potkrepljenje jest oblikovanje ponašanja – formiranje željenog ponašanja kroz niz malih sesija učenja na principu podražaj-odgovor.((Ponovna napomena da je Skinner razvio programiranu nastavu u kontekstu ​operantnog uvjetovanja i biheviorizma ​[[learning_theories:​operant conditioning]] ​and [[learning_paradigms:​behaviorism]]))+Osovni princip programirane nastave, ako se zanemari potkrepljenje jest oblikovanje ponašanja – formiranje željenog ponašanja kroz niz malih sesija učenja na principu podražaj-odgovor.((Ponovna napomena da je Skinner razvio programiranu nastavu u kontekstu [[learning_theories:​operant conditioning|operantnog uvjetovanja]] [[learning_paradigms:​behaviorism|biheviorizma]]))
   *//"​čineći svaki sljedeći korak što manjim mogućim, frekvencija potkrepljenja može se podići do maksimuma, dok su eventualno negativne posljedice pogrešnih odgovora smanjene do minimuma."//​(([[http://​books.google.com/​books?​id=5jOdAAAAMAAJ|Skinner,​ Burrhus Frederic. The technology of teaching. Meredith, 1968.]]))   *//"​čineći svaki sljedeći korak što manjim mogućim, frekvencija potkrepljenja može se podići do maksimuma, dok su eventualno negativne posljedice pogrešnih odgovora smanjene do minimuma."//​(([[http://​books.google.com/​books?​id=5jOdAAAAMAAJ|Skinner,​ Burrhus Frederic. The technology of teaching. Meredith, 1968.]]))
  
hr/instructional_design/programmed_instruction.txt · Zadnja izmjena: 2023/06/19 18:03 (vanjsko uređivanje)